Medale naszych pływaków na Ogólnopolskich zawodach pływackich w Mławie

W weekend (18-19.11.2017) w Mławie odbyły się ogólnopolskie zawody pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Mława. 16-nasto osobowa drużyna naszego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Posejdon" brała udział w zawodach.

Na 29 drużyn nasi pływacy zajęli drużynowo 16 miejsce. Najlepszą drużyną okazał się MKS Łódź.

W rywalizacji łącznie we wszystkich konkurencjach klub wywalczył 7 medali: dwa złote, trzy srebrne i dwa brązowe.

Oto medaliści

• Maja Rachuba /2007/ złoto 50 grzbiet 38.97 i złoto 50 dowolny 33.24
  • Róża Sęczkowska /2008/ srebro 50 grzbiet 41.77 i srebro 50 dowolny 37.31
  • Franek Łyszkowski /2008/ srebro50 klasyczny 47.10
  • Jan Sadowski /2006/ brąz 50 motyl 35.52
  • Matylda Muskała / 2004/ brąz 50 klasyczny 40.57

Dzisiejszy finał w Mławie był również z udziałem naszego najstarszego zawodnika Przemka Salomończyka. Przemek w finałach wywalczył 4 miejsce w stylu grzbietowym z czasem 31.40 i 4 w stylu klasycznym z czasem 35.22.
Blisko podium była również Róża Sęczkowska na 50m stylu klasycznym zajęła miejsce 4 z czasem 50.98, Dominika Mazurkiewicz na 50m w stylu klasycznym miejsce 4 z czasem 43.64 i Franek Łyszkowski na 50m w stylu grzbietowym pozycja 5 z czasem 44.97.

Serdecznie gratulujemy wszystkim pływakom.

źródło: UKS Posejdon