Drużyna z Gimnazjum w Obrytem porywalizuje na szczeblu wojewódzkim w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 9 maja 2018 roku na terenie Zespołu Szkół w Siedlinie odbyły się Eliminacji Rejonowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Był to już czwarty etap zmagań uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych subregionu ciechanowskiego. Uczniowie podczas konkursu musieli wykazać się w teście z wiedzy o ruchu drogowym oraz teście sprawnościowym, pokonując niełatwy tor przeszkód,  egzaminowani byli również z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Rywalizację oceniał zespół sędziowski, w który wchodzili: policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Płońsku, Ciechanowie, Mławie, Pułtusku i Żurominie, przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ciechanowie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie. 

W kategorii szkół podstawowych zwycięstwo w turnieju zagwarantowali sobie:

I miejsce    –    Szkoła Podstawowa w Naruszewie
II miejsce   –    Szkoła Podstawowa w Świerczach
III miejsce  –    Szkoła Podstawowa w Obrytem

W kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce    – Gimnazjum w Obrytem
II miejsce   – Gimnazjum w Gzach
III miejsce  – Publiczne Gimnazjum w Syberii

 

Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali:

  • Szymon Borkowski ze Szkoły Podstawowej w Siedlinie
  • Aleksy Abramczyk z Gimnazjum w Obrytem

Uczestnicy Turnieju Rejonowego oprócz dyplomów i pucharów otrzymali nagrody rzeczowe: kamerki sportowe, głośniki bezprzewodowe oraz powerbanki. Wszystkie nagrody w turnieju zostały ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta w Płońsku.

Kolejny etap konkursu - tym razem już na szczeblu Województwa Mazowieckiego, odbędzie się 22 maja 2018 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 14 w Warszawie – Ursus. Zwycięskie drużyny ze Szkoły Podstawowej w Naruszewie i z Gimnazjum w Obrytem będą w nim rywalizować.

 

Organizatorami  Eliminacji Rejonowych XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym SIEDLIN 2018 byli Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie, Komenda Powiatowa Policji w Płońsku, Starostwo Powiatowe i Urząd Gminy w Płońsku oraz Delegatura Kurator Oświaty w Ciechanowie.

WORD Ciechanów



Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.

Skomentuj
Dozwolona liczba znaków: 254
Pozostało znaków: 254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.
Czytaj także
Co jeść gdy dopadnie nas anemia?

Co jeść gdy dopadnie nas anemia?

Citroen - Auto-Drobot zaprasza na akcję „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” już w sobotę.

Citroen - Auto-Drobot zaprasza na akcję „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” już w sobotę.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w pułtuskim Lelewelu

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w pułtuskim Lelewelu

www.pultuszczak.pl

www.pultuszczak.pl

13 pijany sternik zatrzymany na Narwi

13 pijany sternik zatrzymany na Narwi

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego - Policja podsumowała akcję

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego - Policja podsumowała akcję

Szukaj

Sonda

Co Twoim zdaniem najbardziej poprawiłoby atrakcyjność turystyczną Pułtuska?

Pogoda

Pułtusk
Bezchmurnie
19°
Bezchmurnie
Dziś: 12° / 27°
Wiatr
2.20 km/h
Wilgotność
62%
Jutro
Pochmurno
17° / 30°
Pochmurno

Śledź nas na:

Jesteśmy obecni w sieciach społecznościowych!