Od Młodzika do Olimpijczyka - młodzi pływacy rywalizowali w ogólonopolskich zawodach w II turze eliminacji
Od Młodzika do Olimpijczyka - młodzi pływacy rywalizowali w ogólonopolskich zawodach w II turze eliminacji

Blisko dziewięćset młodych pływaczek i pływaków z całej Polski wzięło udział w Warszawie w drugiej eliminacji tegorocznej akcji „Od Młodzika do Olimpijczyka”. To cykl zawodów pływackich dla dzieci z roczników 2005-2010 zorganizowanych przez AZS Warszawa.

Pułtusk reprezentowali Róża Sęczkowska i Franciszek Łyszkowski z UKS Posejdon Pułtusk. Nasi pływacy spisali się bardzo dobrze.

Ambasadorem „Od Młodzika do Olimpijczyka” był polski pływak Radosław Kawęcki - medalista, który w trakcie trwania zawodów  przesłał uczestnikom nagrany film wideo z pozdrowieniami z Mistrzostw Świata na krótkim basenie w Chinach, a kilkanaście godzin później zdobył brązowy medal.

Akcja „Od Młodzika do Olimpijczyka” po raz pierwszy została przeprowadzona w 2011 roku. W tym roku szkolnym w zawodach mogą startować dzieci i młodzież z roczników 2005-2010. Zmagania odbywają się w Warszawie na pływalniach 25 i 50-metrowych. Kolejna z eliminacji – trzecia – odbędzie się 2 marca 2019r. Wielki finał akcji zaplanowano na 15 czerwca. Program organizowany jest przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz miasta stołecznego Warszawy i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

 

Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach

8 lat

Dziewczynki: Gabriela Bortlisz (50 metrów st. dowolnym, 50 metrów st. grzbietowym, MKP Warszawianka), Natalia Skiba (50 metrów st. klasycznym, Klub Pływacki Signovum), Oliwia Sobótka (50 metrów st. motylkowym, Śródmiejski UKS).

Chłopcy: Antoni Dawiczewski (50 metrów st. dowolnym, 50 metrów st. grzbietowym, Klub Pływacki Signovum), Stanisław Jakubowski (50 metrów st. klasycznym, UKS Ostrobramska), Kajetan Zawłocki (50 metrów st. motylkowym, UKS G-8 Bielany).

9 lat

Dziewczynki: Aleksandra Prasał (50 metrów st. dowolnym, 50 metrów st. grzbietowym, MUKP Korona Swim Kielce), Elżbieta Milancej (50 metrów st. klasycznym, 50 metrów st. motylkowym, UKS Żoliborz).

Chłopcy: Jakub Gradek (50 metrów st. dowolnym, 50 metrów st. klasycznym, UKS Fala Nieporęt), Jan Dąbrowski (50 metrów st. grzbietowym, MUKP Korona Kielce), Przemysław Boruc (50 metrów st. motylkowym, UKS G-8 Bielany).

10 lat

Dziewczynki: Oliwia Narkiewicz (100 metrów st. dowolnym, UKS G-8 Bielany), Julia Niewczas (100 metrów st. klasycznym, Okręgowe WOPR Rawa Mazowiecka), Róża Sęczkowska (100 metrów st. grzbietowym, UKS Posejdon Pułtusk), Helena Mazurkiewicz (50 metrów st. motylkowym, MKP Warszawianka), Wiktoria Westfal (100 metrów st. zmiennym, UKS G-8 Bielany).

Chłopcy: Szymon Zgoda (100 metrów st. dowolnym, MKS Jagiellonka Warszawa), Filip Kusztykiewicz (100 metrów st. klasycznym, Klub Pływacki Signovum), Jakub Krawczyk (100 metrów st. grzbietowym, MKP Warszawianka), Tymoteusz Jóźwiak (50 metrów st. motylkowym, PSP SWIM Płock), Szymon Zgoda (100 metrów st. zmiennym, MKS Jagiellonka Warszawa).

11 lat

Dziewczęta: Antonina Maciejewska (100 metrów st. dowolnym, UKP Polonia Warszawa), Katarzyna Ryznar (100 metrów st. klasycznym, UKS G-8 Bielany), Natalia Brojanowska (100 metrów st. grzbietowym, UKS G-8 Bielany), Aleksandra Gacka (100 metrów st. motylkowym, UKS Siódemka Gdynia), Marta Wrzeszczyńska (100 metrów st. zmiennym, Warta Poznań).

Chłopcy: Paweł Proszowski (100 metrów st. dowolnym, 100 metrów st. grzbietowym, MKS Park Wodny Tarnowskie Góry), Dominik Wdowiak (100 metrów st. klasycznym, UKS Jedynka Łazy), Jan Eromin (100 metrów st. motylkowym, BUKS Warszawa), Ignacy Ołownia (100 metrów st. zmiennym, UKS Siódemka Gdynia).

12 lat

Dziewczęta:Aniela Staroń (100 metrów st. dowolnym, UKS Żoliborz), Zofia Sobczak (100 metrów st. klasycznym, UKS Jagiellonka Warszawa), Katarzyna Krauze (100 metrów st. grzbietowym, Znicz Koszalin), Katarzyna Adamczyk (100 metrów st. motylkowym, SKS 137 Delfin Łódź), Karina Wilanowska (200 metrów st. zmiennym, UKP Polonia Warszawa).

Chłopcy: Rafał Mienicki (100 metrów st. dowolnym, Śródmiejski UKS), Patryk Misztal (100 metrów st. klasycznym, UKS Piątka Konstantynów Łódzki), Oliwier Łukasik (100 metrów st. grzbietowym, UKS Jedynka Łazy), Jan Brzóska (100 metrów st. motylkowym, UKS G-8 Bielany), Filip Topp (200 metrów st. zmiennym, UKS G-8 Bielany).

13 lat

Dziewczęta: Maria Wysocka (100 metrów st. dowolnym, 100 metrów st. grzbietowym, Śródmiejski UKS), Oliwia Markiewicz (100 metrów st. klasycznym, Neptun Mońki), Dominika Burdyn (100 metrów st. motylkowym, MUKS Olimpijczyk Suwałki), Nina Maksymowicz (200 metrów st. zmiennym, UKS G-8 Bielany).

Chłopcy: Hektor Buliński (100 metrów st. dowolnym, 100 metrów st. grzbietowym, UKS G-8 Bielany), Bartosz Kobus (100 metrów st. klasycznym, 200 metrów st. zmiennym, KU AZS PŁ), Łukasz Porzecki (100 metrów st. motylkowym, Neptun Mońki).

Materiały prasowe/Biuro Prasowe AZS

Polecane Wideo

Szukaj

Śledź nas na:

Jesteśmy obecni w sieciach społecznościowych!

Pogoda dla Pułtuska

26°
Min: 18°
Max: 28°
Szybkość wiatru: 4.35km/h
Wilgotność: 67%
Widoczność: 10km
Ciśnienie: 29.5hPa
Wschód słońca: 4:11
Zachód słońca: 21:04
Jutro
Min: 17°
Max: 28°

źródło: Yahoo Weather