Siatkarski turniej mikołajkowy 2018 pułtuskiego UKS Zryw za nami!
8 grudnia br. siatkarze i siatkarki z najmłodszej grupy Zrywu rozegrali Turniej Mikołajkowy 2018 w sali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku.
Sala Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego, której parkiet przez wiele lat przesiąka potem pułtuskich siatkarzy, była kolejny raz świadkiem dobrej, sportowej zabawy. Dziewczęta i chłopcy grali z wielką ambicją, nie wahali się padać w obronie, skakać do ataku, blokować, po prostu nie było straconych piłek.
Wszyscy uczestnicy poddani zostali solidnej próbie sportowego charakteru, każdy zagrał dziesięć setów, z których większość była wyrównana. Zdarzały się całkiem długie wymiany stojące na niezłym poziomie: kilkukrotne obrony, rozegrania, ataki, bloki. Zawodnicy zapewne przez kilka dni będą odczuwać „w kościach” intensywność grania, ale będzie to tylko z korzyścią dla zdrowia i poprawy sprawności.
Gdyby Św. Mikołaj obserwował zaangażowanie uczestników miałby sporo powodów by zakrzyknąć „Ho, Ho, Ho!”
Piłka siatkowa to najbardziej zespołowa z gier sportowych. ”Chodzi o chemię. Sam talent nie doprowadzi do końca.” (źródło:volleyballexpert.com), to zdanie krótko pokazuje jak funkcjonuje zespół siatkarski. Na boisku/parkiecie każdy musi rozumieć się z każdym, każdy musi być gotowy do sportowego poświęcenia dla korzyści teamu, często rezygnując z własnych ambicji bycia chwilowo tym najlepszym. Mikołajkowe zawody pokazały, że młodzi adepci pułtuskiej siatkówki już to rozumieją – co cieszy.
Turniej zorganizowali i sędziowali trenerzy UKS Zryw: Tadeusz Miłoszewski i Andrzej Krawczyński. Sportowe podejście, fair play, zaprezentowali: Amelia Lisiecka, Martyna Wojtcza, Marcelina Komorowska, Amelia Burska, Agata Godlewska, Natalia Rychlińska, Jan Ochman, Michał Koczara, Mateusz Majewski, Oskar Krawczyński, Jakub Ochman.
Zbliża się Boże Narodzenie, z tej okazji Zarząd UKS Zryw wraz z uczestnikami treningów składają serdeczne życzenia Zdrowych i Szczęśliwych Świąt, przyjemnych rozmów nie tylko o siatkówce podczas rodzinnych spotkań.
Z tej samej okazji dziękujemy bardzo władzom Miasta i Gminy Pułtusk, władzom Starostwa i Dyrekcji ZSZ im. Jana Ruszkowskiego za pomoc w działalności, bez której klub nie mógłby prowadzić szkolenia dzieci i młodzieży. W liście do Świętego Mikołaja poprosiliśmy żeby w przyszłym roku było podobnie, a nawet lepiej.
Siatkarsko i już Świątecznie pozdrawia Andrzej Krawczyński
Skomentuj
Czytaj także
Szukaj
Najnowsze artykuły
Ryk silników dla szczytnego celu! Supersamochody na pułtuskim Rynku
Ćwiczenie taktyczne „Ognista Burza–26” na Mazowszu. Żołnierze WOT pojawią się także w powiecie pułtuskim
Zaginęła 16-letnia Julia Piętka z Pułtuska. Policja prosi o pomoc
Supersamochody na pułtuskim Rynku! Wyjątkowy piknik motoryzacyjny i zbiórka na karetkę dla dzieci
Skarpetkowe szaleństwo w pułtuskiej bibliotece! Spotkanie z Justyną Bednarek autorką książek dla dzieci
XIII Pułtuska Noc Muzeów
Coraz więcej motocyklistów na drogach. Policja apeluje o rozsądek i ostrożność
Sonda
Co Twoim zdaniem najbardziej poprawiłoby atrakcyjność turystyczną Pułtuska?
Pogoda
Pułtusk
19°
Bezchmurnie
Dziś:
12°
/
27°
Wiatr
2.20 km/h
Wilgotność
62%
Jutro
Pochmurno
17° / 30°
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.