Drużyna Policji z Pułtuska najlepsza w Halowym Turnieju Piłki Nożnej w Ciechanowie

16 lutego 2019 r. w Ciechanowie odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie zorganizowany z okazji 100-lecia powstania Policji. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Komendant Wojewódzki Policji z/s w Radomiu insp. Tomasz Michułka. Zwycięzcą turnieju została drużyna policjantów z Powiatowej Komendy z Pułtuska.

Dokładnie 24 lipca 1919 roku Sejm Ustawodawczy uchwalił Ustawę o Policji Państwowej. W związku z 100 rocznicą powstania Polskiej Policji Państwowej, Komendant Powiatowy Policji w Ciechanowie wspólnie z Zarządem Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów zorganizowali Halowy Turniej Piłki Nożnej.

W rozgrywkach udział wzięły drużyny z komend powiatowych w Ciechanowie, Mławie, Żurominie, Płońsku, Przasnyszu, Pułtusku i komendy miejskiej w Ostrołęce oraz drużyna z Urzędu Miasta w Ciechanowie. W turnieju walczyli o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Komendant Wojewódzki Policji z/s w Radomiu.

Turniej został rozegrany na hali sportowej w Zespole Szkół nr 2 w Ciechanowie. O godz. 9:45 Turniej otworzył Komendant Powiatowy Policji w Ciechanowie insp. Grzegorz Grabowski wraz z Wicestarostą Ciechanowskim Sławomirem Kęsikiem. Podczas uroczystego otwarcia obecny był również Rafał Panfil z PWSZ w Ciechanowie.

Turniej został rozegrany w dwóch grupach, pierwszy mecz rozpoczął się o godz. 10:00. Każdy mecz trwał 12 minut bez przerwy w grze. Na początku zostało rozegranych 12 meczów, następnie zostały rozegrane dwa mecze w półfinałach. Drużyny z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, Mławie, Żurominie i Płońsku walczyły o wejście do finału Turnieju.

Walka o V miejsce rozegrała się pomiędzy drużyną z KPP w Ciechanowie a drużyną z UM w Ciechanowie. Ostatecznie w rzutach karnych wygrała drużyna z policji. Tym samym UM uplasował się na VI miejscu. O III miejsce mecz rozegrały drużyny z KPP w Mławie i z KPP w Płońsku. O I miejsce walczyły drużyny z KPP w Pułtusku i KPP w Żurominie.