Kieszonkowcy na cmentarzach - uważaj na nich!

Najbliższe dni to czas porządkowania na cmentarzach grobów naszych bliskim. W nadchodzącym okresie, w ciszy i zadumie wielu z nas odda się atmosferze dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Nie zapominajmy jednak, że są również osoby, które w zbliżającym się czasie, będą chciały wykorzystać nasze roztargnienie i brak uwagi, jako okazję do kradzieży.

Apelujemy do wszystkich o zachowanie szczególnej uwagi i stosowania się do kilku praktycznych porad:

  • wybierając się na cmentarze nie zabieramy ze sobą większych kwot pieniędzy, biżuterii czy wartościowych dokumentów. Jeśli już ktoś zdecyduje się jednak na zabranie ze sobą takich przedmiotów czy pieniędzy, nie trzymamy ich w łatwo dostępnej torebce, czy saszetce. Złodzieje szczególnie często wykorzystują tłok.
  • na terenie cmentarzy "kieszonkowcy" obserwują osoby pozostawiające koło nagrobków torebki i oddalające się w celu nabrania wody dla roślin. Ta chwila wystarczy, aby dokonać kradzieży. Dlatego też, gdy chociażby na chwilę oddalacie się Państwo - zabierajcie ze sobą swoją własność. Jeżeli odwiedzamy cmentarz wspólnie z rodziną, pozostawione rzeczy powierzamy opiece jednej z tych osób.
  • apelujemy również, aby w samochodach w miejscach widocznych nie pozostawiać wartościowych przedmiotów, może to sprowokować sprawców do dokonania włamania do pojazdów,

Mając na uwadze zwiększony ruch w okolicach cmentarzy apelujemy o:

  • zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe, w tych dniach w wielu miejscach pojawią się nowe oznaczenia,
  • w przypadku gdy w rejonie cmentarza ruchem kierować będą policjanci należy w pierwszej kolejności stosować się do ich poleceń,
  • NIEDOPUSZCZALNE jest wsiadanie za kierownicę po alkoholu!, kierowcy powinni liczyć się ze wzmożonymi kontrolami trzeźwości,
  • zwracamy się również do pieszych aby korzystali z chodników, a w wypadku ich braku z poboczy. Przed wejściem na jezdnię powinni zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych.
  • odblaski na odzieży wierzchniej po zmroku to nie tylko obowiązek pieszego w terenie niezabudowanym. Dbając o własne bezpieczeństwo, szczególnie w porze jesienno – zimowej nośmy elementy odblaskowe poprawiające nasze bezpieczeństwo po zmroku.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.

Skomentuj
Dozwolona liczba znaków: 254
Pozostało znaków: 254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.
Czytaj także
Po co nam to było?

Po co nam to było?

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Aktualne zdjęcia Pułtuska

Aktualne zdjęcia Pułtuska

Nie żyje mieszkaniec powiatu pułtuskiego, który wypadł z okna w ciechanowskim szpitalu

Nie żyje mieszkaniec powiatu pułtuskiego, który wypadł z okna w ciechanowskim szpitalu

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w pułtuskim Prusie

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w pułtuskim Prusie

177 osób skorzystało z nieodpłatnej pomocy prawnej

177 osób skorzystało z nieodpłatnej pomocy prawnej

Szukaj

Sonda

Co Twoim zdaniem najbardziej poprawiłoby atrakcyjność turystyczną Pułtuska?

Pogoda

Pułtusk
Bezchmurnie
13°
Bezchmurnie
Dziś: 13° / 27°
Wiatr
1.80 km/h
Wilgotność
89%
Jutro
Pochmurno
16° / 30°
Pochmurno

Śledź nas na:

Jesteśmy obecni w sieciach społecznościowych!