Pogarszają się warunki na drogach - zachowajmy ostrożność i rozsądek!

Duża ilość tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych na mazowieckich drogach niepokoi. Przyczyn jest wiele: pogoda, nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie czy niewidoczni po zmroku piesi i rowerzyści. Dlatego apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu! Natomiast pieszych i rowerzystów zachęcamy do korzystania z elementów odblaskowych.

Śliska i mokra nawierzchnia dróg, noga z gazu

Niskie temperatury, wczesne zapadanie zmroku, kałuże oraz duża ilość liści zalegająca na jezdniach, do tego występujące przymrozki, mgła i opady deszczu sprawiają, że jezdnia choć pozornie wygląda na suchą i bezpieczną - taka nie jest. Niesprzyjające warunki pogodowe pogarszają zarówno widoczność na drodze, jak i samopoczucie kierujących. Dlatego siadając "za kółko" należy pamiętać, że każda pora roku wymaga od kierowców przygotowania samochodu, jak i innego stylu jazdy. Zwłaszcza w okresie jesienno - zimowym należy wykazać się dużą wyobraźnią oraz pokorą do jazdy.
Wiadomym jest, że na warunki atmosferyczne nie mamy żadnego wpływu, jednak poprzez odpowiednie zachowania i szacunek do zasad ruchu drogowego i technik kierowania pojazdami możemy zwiększyć bezpieczeństwo na drodze, własne i innych uczestników ruchu.
Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, leżącymi na drogach liśćmi, wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne.

Dlatego apelujemy, aby kierowcy przede wszystkim ściągali nogę z gazu, a przed wyjazdem sprawdzali oświetlenie, ilość płynu do spryskiwaczy oraz zadbali o jakość opon w swoich pojazdach.

Odblaski mogą uratować nasze życie

Pieszych i rowerzystów natomiast zachęcamy do używania wszelkiego rodzaju odblasków, które mają niebagatelny wpływ na poprawę ich widoczności na drodze, co w bezpośredni sposób przekłada się na ich bezpieczeństwo.
 

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk



Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.

Skomentuj
Dozwolona liczba znaków: 254
Pozostało znaków: 254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.
Czytaj także
Słowa roty przysięgi wojskowej zabrzmią po raz ostatni

Słowa roty przysięgi wojskowej zabrzmią po raz ostatni

Pułtuskie morsy rozpoczną sezon 2018/2019

Pułtuskie morsy rozpoczną sezon 2018/2019

Spotkanie uczniów z dietetykiem w Ruszkowskim

Spotkanie uczniów z dietetykiem w Ruszkowskim

Nigdy więcej wojny - niestandardowe techniki wykonania plakatów przez uczniów z pułtuskiego Prusa

Nigdy więcej wojny - niestandardowe techniki wykonania plakatów przez uczniów z pułtuskiego Prusa

Zbudują nową salę gimnastyczną i przebudują boisko w pułtuskim Prusie?

Zbudują nową salę gimnastyczną i przebudują boisko w pułtuskim Prusie?

Spotkanie dzielnicowego z uczniami z Obrytego

Spotkanie dzielnicowego z uczniami z Obrytego

Szukaj

Sonda

Co Twoim zdaniem najbardziej poprawiłoby atrakcyjność turystyczną Pułtuska?

Pogoda

Pułtusk
Bezchmurnie
14°
Bezchmurnie
Dziś: 13° / 27°
Wiatr
2.90 km/h
Wilgotność
87%
Jutro
Pochmurno
16° / 30°
Pochmurno

Śledź nas na:

Jesteśmy obecni w sieciach społecznościowych!