Profilaktyka uzależnień od alkoholu i narkotyków - konferencja w powiecie pułtuskim
Problemy młodzieży i osób dorosłych związane z uzależnieniami, były poruszane w Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora w Pułtusku. w dniu 30 października br. odbyła się tam Konferencja „Profilaktyka uzależnień od alkoholu i narkotyków”. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Zarząd Powiatu w Pułtusku, Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej w Warszawie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pułtusku.
Uroczystego otwarcia konferencji poświęconej współczesnym zagrożeniom dokonała Pani Anna Frejlich Dyrektor PCPR w Pułtusku witając wszystkich przybyłych gości. Konferencja poświęcona była zapoznaniu uczestników z problemem nadużywania alkoholu i narkotyków przez młodzież szkolną i osoby dorosłe, a także wskazanie metod rozpoznawania problemu, zanim dojdzie do uzależnienia.
Prelegentami biorącymi udział w tym przedsięwzięciu byli:
- Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pułtusku nadkom. Paweł Antośkiewicz, który przedstawił dane statystyczne dotyczące osób uzależnionych od narkotyków i alkoholu oraz występujących zdarzeń spowodowanych przez osoby będące pod ich wpływem .
- Terapeuta uzależnień, przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii Anna Kuciak, opowiedziała o współczesnych zagrożeniach wśród młodzieży i osób dorosłych.
- Zastępca Przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który omówił czym jest uzależnienie, jego objawy oraz możliwości aktywnego spędzenia czasu na wyróżnionych obiektach sportowych znajdujących się w Pułtusku.
- Dyrektor Szpitala Powiatowego Gajda-Med podczas wystąpienia promował zdrowy styl życia oraz korzyści z uprawiania sportu.
Podsumowaniem konferencji była część artystyczna, którą zaprezentowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku wykonując utwory muzyczne dla zaproszonych gości. Dodatkowo przedstawione zostało stoisko promująco-informacyjne Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej Warszawie oraz punkt informacyjny, w którym osoby zainteresowane mogły uzyskać wskazówki, gdzie szukać pomocy. Zespół Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku promując zdrowy styl życia przygotował pełen witamin poczęstunek .
Spotkanie miało na celu uświadamianie młodzieży oraz osób dorosłych o konsekwencji wszelkiego rodzaju uzależnień. W oparciu o spotkania z ludźmi, którzy na co dzień mają do czynienia z tragediami spowodowanymi uzależnieniem, bardziej do nich przemawia i uświadamia. A także pokazuje, do czego może prowadzić zażywanie środków odurzających czy alkoholu, a zarazem jak ciężko samemu sobie z takim nałogiem poradzić. Co najistotniejsze, zagrożenia te przybierają na sile, dlatego tak ważna jest profilaktyka, rozmowy i wszelkie działania służące ochronie młodych ludzi.
sierż. Daniel Podlasin
źródło: KPP Pułtusk
Skomentuj
Czytaj także
Szukaj
Najnowsze artykuły
Ryk silników dla szczytnego celu! Supersamochody na pułtuskim Rynku
Ćwiczenie taktyczne „Ognista Burza–26” na Mazowszu. Żołnierze WOT pojawią się także w powiecie pułtuskim
Zaginęła 16-letnia Julia Piętka z Pułtuska. Policja prosi o pomoc
Supersamochody na pułtuskim Rynku! Wyjątkowy piknik motoryzacyjny i zbiórka na karetkę dla dzieci
Skarpetkowe szaleństwo w pułtuskiej bibliotece! Spotkanie z Justyną Bednarek autorką książek dla dzieci
XIII Pułtuska Noc Muzeów
Coraz więcej motocyklistów na drogach. Policja apeluje o rozsądek i ostrożność
Sonda
Co Twoim zdaniem najbardziej poprawiłoby atrakcyjność turystyczną Pułtuska?
Pogoda
Pułtusk
13°
Bezchmurnie
Dziś:
13°
/
27°
Wiatr
1.80 km/h
Wilgotność
89%
Jutro
Pochmurno
16° / 30°
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.