Bezpieczeństwo podczas sezonu grzewczego – apel Policji
Wraz z nadejściem chłodniejszych dni rozpoczyna się sezon grzewczy, co niesie ze sobą konieczność dbania o bezpieczeństwo w naszych domach i mieszkaniach. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność przy korzystaniu z wszelkiego rodzaju urządzeń dogrzewających, aby zminimalizować ryzyko pożarów, które szczególnie w tym okresie są częstsze.
Bezpieczny sezon grzewczy – zadbajmy o siebie i swoje domy!
Zbliża się okres intensywnego ogrzewania naszych domów. Niestety, wraz z nim wzrasta liczba pożarów spowodowanych niewłaściwą eksploatacją urządzeń grzewczych. Aby uniknąć tragedii, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach bezpieczeństwa.
Czyszczenie komina to podstawa!
- Regularne przeglądy: Przed rozpoczęciem sezonu grzewczego koniecznie zleć kominiarzowi przegląd i czyszczenie przewodów kominowych. Nagromadzona sadza może łatwo się zapalić.
- Czujka tlenku węgla: Zainstaluj czujnik czadu, który ostrzeże Cię o niebezpiecznym stężeniu tego gazu.
- Wentylacja: Pamiętaj o regularnym wietrzeniu pomieszczeń, aby zapewnić dopływ świeżego powietrza.
Elektryczność – ostrożnie!
- Przeglądy instalacji: Co kilka lat zlecaj przegląd elektrycznej instalacji w domu.
- Nie przeciążaj gniazdek: Nie podłączaj zbyt wielu urządzeń do jednego gniazdka.
- Sprawne urządzenia: Używaj tylko sprawnych urządzeń elektrycznych.
- Bezpieczne korzystanie z grzejników: Nie umieszczaj grzejników zbyt blisko materiałów łatwopalnych.
Ogrzewanie – z głową!
- Instrukcja obsługi: Zawsze czytaj i stosuj się do instrukcji obsługi urządzeń grzewczych.
- Brak prowizorek: Nie stosuj żadnych prowizorycznych rozwiązań związanych z ogrzewaniem.
- Regularne serwisowanie: Regularnie serwisuj swoje urządzenia grzewcze.
Pamiętaj:
- Czujka dymu: Zadbaj o sprawność czujki dymu.
- Numer alarmowy: Zapamiętaj numer alarmowy straży pożarnej (998) i miej go pod ręką.
- Bezpieczeństwo przede wszystkim: Twoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo Twoich bliskich zależy od Twojej ostrożności.
Policja apeluje:
Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Regularne przeglądy, odpowiednia konserwacja urządzeń i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa pozwolą nam cieszyć się ciepłem w naszych domach bez obaw o pożar.
#BezpiecznySezonGrzewczy #BezpieczeństwoWDomu
Źródło i Foto: KPP Pułtusk
Skomentuj
Szukaj
Najnowsze artykuły
Jubileuszowa XX Zbiorowa Wystawa „TERAZ PUŁTUSK” PułtuskART'26
Ryk silników dla szczytnego celu! Supersamochody na pułtuskim Rynku
Ćwiczenie taktyczne „Ognista Burza–26” na Mazowszu. Żołnierze WOT pojawią się także w powiecie pułtuskim
Zaginęła 16-letnia Julia Piętka z Pułtuska. Policja prosi o pomoc
Supersamochody na pułtuskim Rynku! Wyjątkowy piknik motoryzacyjny i zbiórka na karetkę dla dzieci
Skarpetkowe szaleństwo w pułtuskiej bibliotece! Spotkanie z Justyną Bednarek autorką książek dla dzieci
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.